Asus Padfone opožděn. Příčinou je zřejmě nedostatek procesorů

Tablety |

Asus PadFone, kombinace tabletu a telefonu v jednom, se měl na trh dostat již před čtyřmi dny, tedy 20. dubna. Všechny zájemce o toto velmi zajímavé zařízení musíme (tedy my ne, Asus) bohužel zklamat.

Asus Padfone opožděn. Příčinou je zřejmě nedostatek procesorůAsus PadFone, kombinace tabletu a telefonu v jednom, se měl na trh dostat již před čtyřmi dny, tedy 20. dubna. Všechny zájemce o toto velmi zajímavé zařízení musíme (tedy my ne, Asus) bohužel zklamat.

Tabletosmartphone se na trhu neobjeví ještě minimálně tři týdny. Zájemce z České Republiky to možná až tak nemrzí, tablet se měl prodávat nejprve v Německu, Singapuru, Hongkongu a Taiwanu. Podle posledních zpráv by se Padfone mohl do prodeje dostat nejdříve 11. května.

Důvod zpoždění uvedení zařízení není sice znám, ale spekuluje se o náhlem nedostatku procesorů Snapdragon výrobce Qualcomm, o které je takový zájem, že se ve výrobních linkách nejspíš nestačí ohánět a jsou nuceni upřednostňovat některé zakázky. Stejné čipy totiž míří také k HTC. Jen aby si to Qualcomm u Asusu nerozházel, společnost by se mohla pro příště rozhodnout pro jiné procesory, nabídka se teď, po vstupu Intelu, ještě rozšířila.


Úvodní foto: AsusKomentáře