Asus plánuje na říjen tablet VivoTab 8 s Windows 8 a procesorem Intel

Tablety |

Společnost Asus nám brzy představí svůj vůbec nejlevnější tablet s operačním systémem Windows 8. Na trh se dostane v říjnu a ponese označení VivoTab 8.

Asus plánuje na říjen tablet VivoTab 8 s Windows 8 a procesorem IntelSpolečnost Asus nám brzy představí svůj vůbec nejlevnější tablet s operačním systémem Windows 8. Na trh se dostane v říjnu a ponese označení VivoTab 8.

Jak už název napovídá, půjde o osmipalcové zařízení s rozlišením 1280 x 800 pixelů, procesorem Intel Atom Z3745 Bay Trail se čtyřmi jádry, 2 GB operační paměti a 32 GB místa na disku. Asus novinku poprvé představil na letošním veletrhu IFA 2014 v Berlíně. V podstatě se jedná o tablet shodný s modelem VivoTab Note 8. Rozdílem je cena 330 vs. 199 dolarů a absence dotykového pera.

Baterie poskytne majitelům tabletu až 8 hodin zábavy či práce, nebude chybět GPS a Wi-Fi 802.11.n. Tablet je vybaven dvěma kamerami, obě nabídnou rozlišení 2 megapixely. Vzhledem k tomu, že tablet není zařízení primárně určené k fotografování, to až tak nevadí. Paměť bude možné rozšířit pomocí microSD karty až do kapacity 64 GB. Na obrázcích vypadá tablet slibně, uvidíme, jaký bude, až se nám dostane do rukou.Úvodní foto: AsusKomentáře