Asus Transformer Book T300 Chi

Tablety |

Asus uvedl na český trh první zařízení z řady Transformer Book Chi, které může sloužit jako notebook s operačním systémem Windows a díky odpojitelné klávesnici zároveň i jako tenký tablet.

Asus Transformer Book T300 ChiAsus uvedl na český trh první zařízení z řady Transformer Book Chi, které může sloužit jako notebook s operačním systémem Windows a díky odpojitelné klávesnici zároveň i jako tenký tablet.

Model Transformer Book T300 Chi se vyznačuje celohliníkovou konstrukcí z jednoho kusu, takže jeho design neruší žádné spoje ani šrouby. Zařízení s úhlopříčkou 12,5" využívá zcela nový procesor Intel Core M s vysokým výkonem a tak nízkou spotřebou energie, že nepotřebuje ke svému chlazení žádné ventilátory. Takové řešení zajišťuje zcela tichý provoz notebooku. T300 Chi nabídne také IPS displej s velmi jemným WQHD rozlišením (2560 × 1440 bodů), jehož výhodou jsou široké pozorovací úhly a syté barvy.

Notebooky Chi lze téměř okamžitě přeměnit v praktický tablet, a to díky pantu, který využívá silné neodymové magnety. Tento mechanismus zajišťuje pevné a bezproblémové připojení klávesnice a tabletu. Pohodlná ergonomická klávesnice je s tabletem spojena bezdrátově pomocí technologie Bluetooth a dokáže s ním komunikovat až na vzdálenost 20 metrů.

O rychlé načítání dat bez prodlev se stará úložiště typu SSD o kapacitě 128 GB, jehož výhodou je mnohem vyšší rychlost než v případě tradičních pevných disků. V kombinaci s procesorem Intel Core M je postaráno o dostatečný výkon pro všechny činnosti kdekoli na na cestách.

Model T300 Chi se v Česku začíná prodávat za cenu od 23 499 Kč s DPH.Úvodní foto: AsusKomentáře