Asus začal v Indii prodávat Transformer 3 Pro

Tablety |

Asus představil v Indii tablet Transformer 3 Pro. Jedná se o zařízení 2v1, které mělo premiéru na letošním veletrhu Computex. Transformery se většinou řadí mezi tablety s dobrým poměrem cena/výkon, v tomto případě však jde o prémiové zařízení se vším všudy a týká se to i ceny.

Asus začal v Indii prodávat Transformer 3 ProAsus představil v Indii tablet Transformer 3 Pro. Jedná se o zařízení 2v1, které mělo premiéru na letošním veletrhu Computex. Transformery se většinou řadí mezi tablety s dobrým poměrem cena/výkon, v tomto případě však jde o prémiové zařízení se vším všudy a týká se to i ceny.

Transformer 3 Pro se v Indii prodává za 2170 dolarů, tedy cca 55 000 Kč. Jedná se o velký tablet s úhlopříčkou 12,6 palců a rozlišením 2880 x 1920 pixelů. Obrazovka je samozřejmě dotyková a podporuje také ovládání perem Asus Pen. Uvnitř může být například procesor Intel Core i7-6500, až 16 GB operační paměti RAM a 512 GB na SSD disku.

Nechybí ani rychlý konektor Intel Thuderbolt USB C, nastavitelný stojánek kickstand, který už dobře známe od tabletů Surface, klávesnice s podsvícením, která funguje zároveň jako kryt displeje. Kdo má trochu hlouběji do kapsy, může si vybrat skromnější variantu s procesorem Intel Core i5 a 128 GB paměti nebo 1TB diskem, i ta odvede dobrou práci. Vypadá to na solidní stroj pro grafiky, architekty či fotografy, kreslící pero bude asi třeba dokoupit. Surface Pro 4 má podobné specifikace, ale stojí o něco víc, komu vadí Asus, může sáhnout po modelu Miix 700 od společnosti Lenovo, vybírat je z čeho.Úvodní foto: AsusKomentáře