Ballmer oznamuje vznik produktů Microsoft pro Android a iOS

Tablety |

CEO společnosti Microsoft, Steve Ballmer, během konference pro investory a analytiky z Wall Street nedávno naznačil, že kancelářský balík Office by se brzy mohl objevit také ve verzi pro iOS a Android.

Ballmer oznamuje vznik produktů Microsoft pro Android a iOSCEO společnosti Microsoft, Steve Ballmer, během konference pro investory a analytiky z Wall Street nedávno naznačil, že kancelářský balík Office by se brzy mohl objevit také ve verzi pro iOS a Android.

Ballmer s přítomnými diskutoval o možnost přenosu produktů Microsoft pro jiné platformy, což by mohl být krok správným směrem. CEO Microsoftu sice Android ani iOS přímo nejmenoval, ale je jasné, že právě tyto systémy měl na mysli. Nějak si nedovedeme představit, že by se Microsoft rozhodl investovat do úpravy Office pro Linux. K podobnému kroku se již uchýlil například Google, který nabídnul svůj balík Quickoffice pro Android a také iOS. 

Ovšem Steve Ballmer hovořil také o dalších produktech, došla řeč na Skype, SkyDrive, OneNote, které již ve verzích pro ostatní operační systémy existují a navíc jsou populární. Ballmer zdůraznil 4 oblasti, na kterých musí Microsoft zapracovat nejvíce. Patří sem Office 365, Windows Azure, Windows PC a do jedné kategorie řadí Ballmer také smartphony a tablety. Rozšířením Wordu na všechny platformy to tedy vlastně jen začíná, vše také záleží na cenách, které bude Microsoft za své produkty požadovat.
Komentáře