Česká značka Consul přináší na trh tablet

Tablety |

Legendární značku Consul vzkřísí společnost Bell Technology v rámci limitované edice tabletu Emgeton Consul One.

Česká značka Consul přináší na trh tabletČeská značka Consul vznikla v roce 1957, kdy začala vyrábět první psací stroje. O sedm let později odstartovala sériová výroba elektrických psacích strojů Consul. V 80. a 90. letech se společnost začala orientovat na oblast počítačů, přičemž prvním modelem byl Consul 2715, který se zkládal z počítače, klávesnice, monitorové jednotky, která pojmula 24 řádků textu po 80 znacích, a třikrát osmipalcové FDD mechaniky, na kterou šlo zapsat oboustranně až 1,2 MB na disk.

Mezi další počiny patří model Consul 2717, který zahrnoval mimo jiné dvoukilovou klávesnici s malým reproduktorem, nebo tiskárny řady 2xx s hmotností okolo 40 kg.

Společnost Bell Technology značku obnovila v podobě limitované série tabletu Emgeton Consul One. Ten nabízí sedmipalcový multidotykový kapacitní displej s rozlišením 1024 x 600 pixelů a poměrem stran 16 : 9. Po technické stránce je zařízení dle výrobce vybaveno výkonným a úsporným procesorem na bázi Cortex A8 o frekvenci 1,2 GHz, pamětí 512 MB DDR a interním úložným prostorem 8 GB. Ten lze doplnit dalšími až 32 GB na paměťové kartě. Tablet běží na operačním systému Android 2.3.

Baterie Li-Pol, kterou je nový tablet napájen, vydrží dle tvrzení společnosti na jedno nabití až patnáct hodin přehrávání hudby. Surfovat na internetu byste bez nabíječky měli moct po dobu až sedmi hodin, pustit si můžete také až pětihodinové video.

K výbavě tabletu patří automatické rozpoznání orientace s přizpůsobením natočení displeje, webová kamera s rozlišením 2 megapixely nebo klasické rozhraní USB 2.0 (a USB Host pro připojení externího disku nebo klávesnice) a Bluetooth 2.1+EDR. Nechybí ani Wi-Fi technologie, pro sledování filmů nebo pouštění hudby na cestách využijete 3,5mm jack pro připojení sluchátek.

Nový tablet Emgeton Consul One, který vznikl mimo jiné v rámci oslav 60 výročí značky Emgeton, zakoupíte za doporučenou koncovou cenu 5 499,- Kč včetně DPH.Úvodní foto: EmgetonKomentáře