Čínská herní konzole JXD S7300 s Androidem

Tablety |

Čína už zdaleka není jen zemí, ve které si ostatní společnosti nechávají vyrábět levný textil a elektroniku. Příkladem může být například společnost Huawei, která dodává se produkty i do České Republiky. Jednou z nových společností je JinXing, ta na trh brzy uvede herní konzoli se systémem Android.

Čínská herní konzole JXD S7300 s AndroidemČína už zdaleka není jen zemí, ve které si ostatní společnosti nechávají vyrábět levný textil a elektroniku. Příkladem může být například společnost Huawei, která dodává se produkty i do České Republiky. Jednou z nových společností je JinXing, ta na trh brzy uvede herní konzoli se systémem Android.

Konzole se bude jmenuje JXD S7300 Console Smart. Vybavena je sedmipalcovým displejem a spoustou zajímavých funkcí. Vzhledově trochu jako by připomínala příslušenství Wii nebo herní tablet Archos GamePad.

JXD podporuje na svém displeji s rozlišením 1024 x 600 multidotykové ovládání, reagující až na 5 prstů najednou. Podobně jako například Wii U, je i JXD osazena dvojicí analogových ovladačů a dalšími ovládacími tlačítky. Nechybí dva reproduktory a mikrofon.

Herní konzole váží okolo 400 gramů a hry si na ní zahrajete díky operačnímu systému Android 4.1 Jelly Bean. Srdcem téhle věcičky je procesor Amlogic AML8726-MX s taktem 1,5 Ghz, ten je příbuzný procesoru Cortex A9. Grafický čip Mali 400 jistě znáte, ten není třeba představovat. Operační paměť 1 GB vystačí na většinu dnes dostupných her. Komu by nestačilo 8 GB paměti, může využít zabudovaného microSD slotu a paměť si rozšířit. Pro komunikaci slouží Wi-Fi. Pro hraní na televizoru zase HDMI a pro nahrávání a dobíjení zase USB konektor. Na přední straně se nachází i kamera s rozlišením 0,3 MP, která pro běžné skypování bohatě postačí. Cenu ani dostupnost zatím neznáme, ani to, zda bude herní konzole JXD dostupná v Evropě.Úvodní foto: JinXingKomentáře