Co způsobí příchod malého iPadu na trh?

Tablety |

Levné sedmipalcové tablety do 200 dolarů se pomalu stávají celosvětovým standardem. Není divu, vždyť se v této kategorii nachází tak skvělé přístroje jako Kindle Fire SD a HD či Google Nexus 7. Nabízejí výkonný hardware, displeje s vysokým rozlišením, hromadu aplikací a nízkou cenu. Jak hru změní příchod malého iPadu?

Co způsobí příchod malého iPadu na trh?Levné sedmipalcové tablety do 200 dolarů se pomalu stávají celosvětovým standardem. Není divu, vždyť se v této kategorii nachází tak skvělé přístroje jako Kindle Fire SD a HD či Google Nexus 7. Nabízejí výkonný hardware, displeje s vysokým rozlišením, hromadu aplikací a nízkou cenu. Jak hru změní příchod malého iPadu?

Očekává se, že Malý iPad způsobí propad malých tabletů s dnešních cen mezi 199 a 400 dolary někam ke 150 až 200 dolarům ve snaze zůstat konkurenčními tablety. Malý iPad má mít obrovský vliv na celý segment, podobně jako desetipalcový tablet ovlivnil segment velkých tabletů. Jen teď je situace opačná. Zatímco iPad byl v podstatě první svého druhu (v podstatě), malý iPad přichází na trh s mnoha zařízeními.

Nejvíce zřejmě ztratí tablety se systémem Windows 8. Jejich prokletím je právě systém, za jehož licence si Microsoft nechá zaplatit, jeho hlavním výdělkem je prodej softwaru zatímco Apple prodává vše jako komplet. Opět nás čeká nerovný souboj.

Kdo si prozatím může celkem klidně mnout ruce jsou výrobci velmi levných tabletů v Asii. Většina komponent pochází s asijských zemí a dlouhodobý propad cen znamená, že mohou produkovat tablety s cenovkou i do 100 dolarů. Jak zasáhne příchod malého tabletu od Apple je? A ovlivní je vůbec?

Komentáře