Čtyřjádrová novinka z Francie: Archos 80b Platinum

Tablety |

Společnost Archos má ve svém portfoliu hezkou řádku levných tabletů, připravuje ovšem také čtyřjádrové zařízení z kategorie střední třídy. Novinka se jmenuje Archos 80b Platinum. Tablet je vybaven čtyřjádrovým procesorem Rockchip.

Čtyřjádrová novinka z Francie: Archos 80b PlatinumSpolečnost Archos má ve svém portfoliu hezkou řádku levných tabletů, připravuje ovšem také čtyřjádrové zařízení z kategorie střední třídy. Novinka se jmenuje Archos 80b Platinum. Tablet je vybaven čtyřjádrovým procesorem Rockchip.

Jedná se o osmipalcový tablet s rozlišením 1024 x 768 pixelů (vyrobený samozřejmě v Asii společností Yuanfeng Technology), čtyřjádrovým procesorem Rockchip RK3188 Cortex A9, 1 GB operační paměti RAM a 8 GB místa pro aplikace. Nechybí microSD slot, HDMI výstup, Bluetooth a dvě kamery s rozlišením 0,3 a 2 megapixely.

Na tabletu bude možné zahrát si i zajímavé hry a to díky grafickému čipu Mali 400. Displej využívá technologii IPS, takže zaručuje široké pozorovací úhly. Tablet je možné objednat na stránkách výrobce za zhruba 200 dolarů. Předpokládáme, že bude brzy k dostání také v České republice.

 

 Úvodní foto: ArchosKomentáře