Digitimes Research: Ceny sedmipalcových tabletů klesají

Tablety |

Podle nové studie Digitimes Research bude pokles cen sedmipalcových tabletů pokračovat i nadále. Ve Spojených Státech se dá nyní nejlevnější sedmipalcový tablet pořídit za 79 dolarů.

Digitimes Research: Ceny sedmipalcových tabletů klesajíPodle nové studie Digitimes Research bude pokles cen sedmipalcových tabletů pokračovat i nadále. Ve Spojených Státech se dá nyní nejlevnější sedmipalcový tablet pořídit za 79 dolarů.

Pro spotřebitele je rozhodně příznivé, že ceny klesají, ale specifikace se postupně zlepšují. Zatím stále relativně dražší sedmipalcové tablety od Samsungu budou muset s cenou dolů, protože je k tomu postupně dotlačí levnější konkurence. Pokles cen se začal projevovat také v kategorii osmipalcových tabletů. Ten také souvisí s větším počtem dostupných modelů různých značek. O palec větší tablety již představily společnosti Asus, Samsung či Lenovo a počet asijských výrobců je ještě větší.

Co se velkých tabletů týče, tam máme například Acer Switch 10 s operačním systémem Windows. Rozhodně zajímavé zařízení, jehož největší slabinou je cena, resp. poměr cena a výkon. Lepší hodnoty nabízí například Asus T100, což Aceru zmenšuje šanceÚvodní foto: SamsungKomentáře