Digitimes Research informuje o počtu prodaných tabletů

Tablety |

Agentura Digitimes Research si dala tu práci, dala dohromady čísla a přišla se zjištěním, že v posledním čtvrtletí se prodalo více než 78 milionů tabletů.

Digitimes Research informuje o počtu prodaných tabletůAgentura Digitimes Research si dala tu práci, dala dohromady čísla a přišla se zjištěním, že v posledním čtvrtletí se prodalo více než 78 milionů tabletů.

Jedná se sice o hrubý odhad, ale přesto to znamená, že počet prodaných tabletů narostl o 25 % za čtvrtletí a celkově o 29 % za rok. Největší zásluhu na tom mají tradičně Vánoce a svátky. Jen iPadů se z celkového počtu tabletů prodala celá jedna třetina, 36 % si rozdělili ostatní velcí výrobci a 33 % připadlo na výrobce bez operačních systémů.

Tabletů s operačním systémem Android se prodalo celkem 51,2 %, na Apple připadlo 44,9 % a na Windows necelé 4 %. Tabletů se sedmipalcovým displejem se prodala celá jedna třetina z celkového počtu 78 milionů, devítipalcovým tabletům patří 25,4 % a modelům s úhlopříčkou 7,9 zhruba 20 %. Tabletů s kdysi tak populárním displejem o velikosti 10, 1 palce se prodalo jen asi 16 %. S téměř 30 % měl největší tržní podíl Apple, hned za ním následuje Samsung se 17,4 %, Amazon s 5, 4 % a Lenovo se 4,2 % a Asusu patří jen asi 3 %.Úvodní foto: © Artur Marciniec - Fotolia.comKomentáře