F888 je dualboot tablet s Windows 8 a Androidem

Tablety |

Tablety se systémem Windows 8 prozatím nebyly moc prezentovány ve verzi dualboot s jiným systémem. Čínská společnost to nyní mění. Její tablet F888 nabízí hned dva operační systémy. Windows 8 a Android.

F888 je dualboot tablet s Windows 8 a AndroidemTablety se systémem Windows 8 prozatím nebyly moc prezentovány ve verzi dualboot s jiným systémem. Čínská společnost to nyní mění. Její tablet F888 nabízí hned dva operační systémy. Windows 8 a Android.

Tablet F888 je vybaven dvoujádrovým procesorem Intel Atom N2600 s taktem 1,6 Ghz a 2 GB operační paměti. Kapacita disku nabízí 32 GB, na data je ovšem k dispozici místa mnohem méně. Nejméně polovinu disku si pro sebe uzurpoval systém Windows 8 a Android také spolkne nějaké ty megabajty. Vůbec bychom se nedivili, kdyby se výrobcem nabízených 32 GB smrsklo na asi 10 GB volného prostoru.

Kamera na zadní straně nabízí rozlišení 3 MP, přední je základní s 1,3 MP. Nechybí tradiční zastoupení portů – USB 2.0, microSD, HDMI, miniUSB. O komunikaci se světem se postará Bluetooth 2.0, Wi-Fi a doplňkový 3G modem. Škoda, že desetipalcový displej nabízí základní rozlišení 1024 x 768, na kterém ovšem i dnes funguje velký počet notebooků. Naštěstí je to IPS panel, takže pozorovací úhly a podání barev bude dobré.

Co je trochu neobvyklé je přítomnost aktivního chlazení, z čehož nám vyplývá, že tablet asi bude slyšet, a také, že se notně zahřívá. Jak se to podepíše na výdrži baterie nevíme. Tablet přichází s předinstalovanými systémy Windows 8 Pro a Androidem ve verzi 4.0 Ice Crem Sandwich. Jak na vás takový dualboot působí?Úvodní foto: micdigiKomentáře