Fujitsu ukázalo koncept ohebného laptopu bez pantu

Tablety |

Lenovo si na letošní léto přichystalo ohebná zařízení. Minulý rok to byl chytrý ohebný náramek, který se dá rozložit na telefon a letos zase skládací tablet.

Fujitsu ukázalo koncept ohebného laptopu bez pantuLenovo si na letošní léto přichystalo ohebná zařízení. Minulý rok to byl chytrý ohebný náramek, který se dá rozložit na telefon a letos zase skládací tablet.

Lenovo udělalo za krátký čas velký pokrok, vždyť LG a Samsung pracují na ohebných přístrojích delší dobu (nebo to Lenovo drželo déle pod pokličkou?). Prototyp byl představen na speciálním eventu v New Yorku. Jedná se o tablet, který má tenký rámeček kolem displeje a dá se složit napůl. Zajímavé je na něm to, že nemá žádný viditelný pant.

Lenovo o technologii, která ohýbání displeje zatím nic moc neřeklo. Zazněly pouze věty o pokročilých materiálech a nových displejových technologiích. Je možné, že vycházejí z výzkumu LG nebo Samsungu (P-OLED) nebo Sharpu/JDI, kteří v tomto odvětví také experimentují.

Vyrobit ohebný displej je jedna věc, ale vyrobit ohebnou základní desku a ostatní komponenty, nebude nic lehkého. Složené zařízení by zároveň nemělo být příliš tlusté, uvidíme, s čím Fujitsu přijde.Úvodní foto: LenovoKomentáře