Google Nexus 7 si v Číně neškrtne

Tablety |

Tabletu Google Nexus 7 se daří velmi dobře skoro ve všech částech světa. Prozatím jedinou zemí, která oficiálně neschválila prodej tohoto tabletu, je Čína. Vláda se z nějakého důvodu rozhodla nepovolit oficiální import tohoto tabletu do země.

Google Nexus 7 si v Číně neškrtneTabletu Google Nexus 7 se daří velmi dobře skoro ve všech částech světa. Prozatím jedinou zemí, která oficiálně neschválila prodej tohoto tabletu, je Čína. Vláda se z nějakého důvodu rozhodla nepovolit oficiální import tohoto tabletu do země.

Negativní postoj čínské vlády má zřejmě co do činení s rozhodnutím Google odejít z Číny. Společnost to prohlásila v březnu 2010. Od té doby panuje mezi Čínou a Google napjaté ticho. Google nezachrání ani fakt, že Asus na tamním trhu nabízí široké portfolio produktů. O to snazí situaci tak budou mít místní producenti levných tabletů, kterých je v (ne)demokratické Číně jako hub po dešti.

O jeden zahraniční konkurenční tablet méně je přesně to, co se čínským výrobcům hodí do krámu. Vždyť malý, sedmipalcový tablet s Androidem 4.0 a 8 GB paměti nabízejí výrobci Ainol, Onda, Teclast nebo třeba Cube. Cenově se všechny tyto tablety pohybují kolem 149 dolarů, takže by jim Google Nexus 7, zástupce dvou společností se zvučným jménem, mohl dost uškodit.

Radost z toho zřejmě nemají spotřebitelé, kterým nezbude, než si tablet opatřit jinou, než oficiální cestou. Prodeje tabletu Google Nexus 7 se odhadují, i bez vstupu na rychle rostoucí čínský trh, na 3,5 milionů kusů za rok 2012.Úvodní foto: AsusKomentáře