HP bere tablety útokem. Představuje čtyři modely s Androidem

Tablety |

Kdo by to byl do společnosti HP řekl, že po rozhodnutí opustit segment s tablety, představí další tablet, ale stalo se. Nejprve levný tablet s Androidem, potom verze s Windows a dnes HP představila hned čtyři nové modely.

HP bere tablety útokem. Představuje čtyři modely s AndroidemKdo by to byl do společnosti HP řekl, že po rozhodnutí opustit segment s tablety, představí další tablet, ale stalo se. Nejprve levný tablet s Androidem, potom verze s Windows a dnes HP představila hned čtyři nové modely s operačním systémem Android.

Jmenují se HP 7-HD, 7-Extreme, 8-Pro a 10-HD. Jak HP 7-HD, tak HP 10-HD, patří do kategorie entry level tabletů. V obou se nachází stejný procesor Marvell PXA 986, displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů, micro SD slot pro rozšíření paměti, 3G modem, přední a zadní kamera. Výrobce nezapomněl ani na podporu Beats Audio. 

Na zcela opačném konci žebříčku se potom nachází tablet Slate 7 Extreme. Ukrývá v sobě čtyřjádrový procesor Nvidia Tegra 4, displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů, fotoaparát s funkcí HDR a software, který podporuje ovládání a psaní dotykovým perem. 

HP 8 Pro by mohl zdárně konkurovat tabletu iPad Mini 2, až bude tablet Apple představen veřejnosti, což by mohlo být již brzy. Kromě procesoru Nvidia Tegra4 nabízí displej o velikosti 7,9 s rozlišením 1600 x 1200 pixelů a poměrem stran 4:3. Společnost HP spoléhá na operační systém Android, navíc to vypadá, že nebude „obohacen“ o žádné nástavby ani uživatelská rozhraní, jako to dělají někteří jiní výrobci.Úvodní foto: HPKomentáře