HP představuje konvertibilní notebook Spectre x360

Tablety |

HP představilo notebook HP Spectre x360, který rozšiřuje řadu tzv. konvertibilních přenosných počítačů. Novinka je vybavena 13,3" dotykovým displejem, výdrží baterií až 12,5 h a ultra tenkým tělem.

HP představuje konvertibilní notebook Spectre x360HP představilo notebook HP Spectre x360, který rozšiřuje řadu tzv. konvertibilních přenosných počítačů. Novinka je vybavena 13,3" dotykovým displejem, výdrží baterií až 12,5 h a ultra tenkým tělem.

Notebook HP Spectre x360 je vsazen do celokovového těla. Pevná a lehká hliníková slitina umožnila dosáhnout hmotnost do 1,5 kg, vysokou odolnost i tenké provedení s maximální tloušťkou 15,9 mm. Vzhled notebooku podtrhuje frézování z jediného kusu kovu a leštěný povrch, který redukuje otisky prstů. Oproti předchozí generaci přináší vylepšené klouby, které obsahují sadu tří spirálních převodů pro zcela hladký, synchronizovaný a přesný pohyb. Počítač tak lze přizpůsobit požadavkům uživatelů a využívat jej v různých provozních režimech, jimiž mohou být např.:

  • Režim Notebook: Typický režim přenosného počítače, tedy současné využívání displeje i klávesnice pro plnohodnotnou práci.
  • Režim multimédia: Klávesnice není nutná, takže se spodní díl přetočí o přibližně 270 stupňů a promění na podstavec. Tento režim umožňuje uživatelům pohodlně sledovat filmy nebo používat video chat.
  • Režim stan: Notebook se pootevře a postaví na své delší hrany. Režim je doporučen pro snadné hraní her, prohlížení fotografií či sdílení obrazovky s přáteli.
  • Režim tablet: Klávesnice se zcela otočí a zaklapne vespod displeje, takže vznikne plnohodnotný tablet. Uživatelé mohou snadno prohlížet sociální sítě nebo číst knihy na cestách.

Dotykový panel je nyní připojen přímo k displeji, díky čemuž došlo ke zvýšení celkového jasu a viditelnosti jednotlivých pixelů; dosažení stejného jasu jako u předchozí generace tedy nyní vyžaduje menší porci energie. U modelů HP Spectre x360 s Quad HD displejem se navíc používá technologie Panel Self Refresh (PSR), která vypíná video procesor a přidružené obvody vždy, když je obraz na displeji statický (např. při čtení PDF souborů). Díky těmto opatřením může HP Spectre x360 vydržet až 12,5 h na jedno nabití.

HP Spectre x360Inovací se dočkaly také Wi-Fi prvky. Bezdrátový ovladač je nově nakonfigurován pro zlepšení výkonu v zarušených Wi-Fi sítích či prostředí s mnoha bezdrátovými přístupovými body. Wi-Fi anténa je umístěna v horní části displeje, takže umožňuje efektivní ladění v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz v každém provozním režimu. Uživatel tak získá bezdrátovou propustnost, které předčí ostatní mobilní přístroje.

HP Spectre x360 podporuje procesory Intel Core i5 a i7 a rychlé SSD disky s kapacitou až 512 GB. I přes minimální rozměry nechybí na těle notebooku plnohodnotná rozhraní HDMI a DisplayPort 1.2, nechybí ani technologie Intel Wireless Display. Pro připojení dalších externích zařízení a příslušenství lze využít tři USB 3.0 porty, přičemž díky podpoře technologie HP USB Sleep and Charge mohou zákazníci použít HP Spectre x360 pro dobíjení dalších zařízení, i když je notebook v režimu spánku.

Notebook HP Spectre x360 vstoupí do prodeje během letošního dubna. Cena základní konfigurace s procesorem Intel Core i5, Full HD dotykovým displejem, 8 GB operační paměti a 256 GB SSD diskem bude začínat na 32 990 Kč. V prodeji bude rovněž varianta HP Spectre Pro x360 s Microsoft Windows 8.1 Pro a TMP čipem za cenu od 34 790 Kč.Úvodní foto: HPKomentáře