Hudební tablet Nativ Sound Vita hitem Indiegogo

Tablety |

Velké tablety (větší než 12 palců) se ještě dají nějak odůvodnit jako domácí multimediální zařízení pro sledování filmůl, hraní her a streamování hudby, ale hudební tablet?

Hudební tablet Nativ Sound Vita hitem IndiegogoVelké tablety (větší než 12 palců) se ještě dají nějak odůvodnit jako domácí multimediální zařízení pro sledování filmůl, hraní her a streamování hudby, ale hudební tablet?

Společnost Nativ má svou vlastní crowdfundingovou kampaň a vypadá to, že lidé si myslí, že hudební tablet je dobrý nápad. Do konce kampaně totiž chybí dva měsíce a za jediný den se podařilo vybrat přes 85 % finančních prostředků.

Prototyp tabletu se jmenuje Nativ Sound Vita, nabízí IPS LCD displej o velikosti 11,6 palců a maximálně 4 TB místa. Bohužel se nejedná o SSD disky, ale o klasické HDD s otáčejícími se plotnami, což trochu degraduje možnost využívání zařízení jako bezdrátového a přenosného tabletu – klasické disky mají vyšší spotřebu energie.

Tablet má podporovat ovládání hlasem, WiFi a bezdrátové přehrávání hudby, Bluetooth, aptX, NAS/HDD a bude nabízet konektory USB 2.0 a SPDIF. Výrobce slibuje plnou podporu pro Android, Mac, PC, iOS, AirPlay, UpnP, DNLNA a další. Podporované formáty zahrnují i DSD256 a 32bit/384 kHz PCM.

Sledování videa na televizoru je možné skrze HDMI kabel, nechybí podpora Google Cast. Audiofily potěší upsampling a samostatný levý a pravý kanál. Základní verze hudebního tabletu bude stát (na Indiegogo) 699 dolarů – verze Wave, verze Vita stojí 999 dolarů. Dá se očekávat, že po úspěšném ukončení kampaně bude cena chvíli stoupat a potom klesne. Součástí tabletu je dubový stojan. První zásilky je možné očekávat v říjnu 2016.Úvodní foto: NativKomentáře