IFA 2013: Asus a nové phablety a tablety

Tablety |

Asus představil na veletrhu IFA v Berlíně několik nových tabletů různých velikostí – phablet Fonepad Note 6, Fonepad 7 s funkcí telefonování, MeMO Pad 8, což je vůbec první 8“ tablet této značky, a dále jeho většího sourozence MeMO Pad 10.

IFA 2013: Asus a nové phablety a tabletyAsus představil na veletrhu IFA v Berlíně několik nových tabletů různých velikostí – phablet Fonepad Note 6, Fonepad 7 s funkcí telefonování, MeMO Pad 8, což je vůbec první 8“ tablet této značky, a dále jeho většího sourozence MeMO Pad 10.

Asus Fonepad 6Fonepad Note 6 je 6palcový tablet s Androidem ve verzi 4.2 a Full HD Super IPS+ displejem, který lze ovládat prsty nebo stylusem a disponuje vestavěným HSPA+ 3G modulem pro telefonování nebo mobilní internet. Fonepad Note 6 je vybaven procesorem Intel Atom Z2580 a lze s ním telefonovat až 23 hodin v sítích 3G. Zvuk zajišťuje technologie Asus SonicMaster. Fonepad Note 6 obsahuje také sadu speciálních aplikací, které podporují ovládání stylusem.

Fonepad 7 je vylepšená verze původního modelu Fonepad. Novinka také podporuje telefonování a funguje na operačním systému Android 4.2. Tablet se lépe drží díky neklouzavému povrchu. Přístroj nabídne rychlejší data zásluhou HSPA+ 3G s rychlostí stahování dat až 42Mbit/s. 7“ IPS displej s rozlišením 1280 x 800 disponuje širokými pozorovacími úhly a dobrou viditelností na přímém světle. O kvalitní podání zvuku se starají duální reproduktory s technologií Asus SonicMaster. Fonepad 7 pohání procesor Intel Atom Z2560 s technologií Hyper-Threading zajištující bezproblémový chod několika úloh najednou.

Tablety Asus MeMO Pad 8 a MeMO Pad 10 jsou dvěma novými členy řady MeMO Pad. Jde o zařízení s úhlopříčkou 8, respektive 10 palců, běžící na operačním system Android 4.2. Oba nabídnou rozlišení 1280 x 800 na IPS displejích. Ani zde nechybí vylepšený zvuk technologií Asus SonicMaster z duálních reproduktorů. Tablety jsou navrženy tak, aby se daly snadno ovládat jednou rukou - MeMO Pad 8 měří jen 127mm na šířku a váží 350 g, ale jeho 8“ displej poskytuje o 30 % více obrazového prostoru než 7“ tablety. Podobně snadno přenosný je větší model MeMO Pad 10, který váží pouze 522 g.Úvodní foto: AsusKomentáře