iOS 8: Konečně multitasking?

Tablety |

O multitaskingu v iOS, či konkrétněji na iPadu, se vedou debaty již řadu let. Uživatelé Androidu a Windows si tuto funkci mohou užívat již nějakou dobu, avšak vlastníci tabletů od Apple měli doposud smůlu. Podle nových informací se to však má již brzy změnit.

iOS 8: Konečně multitasking?Podle důvěryhodných zdrojů portálu 9to5Mac mobilní operační systém iOS 8 uživatelům umožní na displeji tabletu pracovat s dvěma aplikacemi současně. Doposud uživatelé iPadů mohli mít na obrazovce otevřenou jen jednu aplikaci a mezi ostatními museli přepínat. To ale není vše, Apple totiž uživatelům umožní, aby mohli mezi okny jednoduše přemisťovat text, obrázky i video.

Apple údajně již pracuje s vývojáři třetích stran, kteří mají tuto funkci do svých aplikací integrovat. Jisté je, že multitasking využijí především firemní uživatelé, kteří musejí pracovat na několika úkolech naráz. Obdobná funkce s názvem "snap" je v operačním systému od Microsoftu v tomto segmentu velmi populární a je jedním z důvodů, proč lze Surface považovat za plnohodnotnou náhražku notebooku. O iOS 8 se více pravděpodobně dozvíme během výroční konference Worldwide Developers Conference příští měsíc.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: Apple/pcadvisor.co.ukKomentáře