iPad 2 vs. Xoom vs. Galaxy: Srovnání nových tabletů

Tablety |

Při prvním pohledu se od sebe tyto tablety příliš neliší. Ve skutečnosti jde však o zcela rozdílné produkty pro různé skupiny uživatelů.

iPad 2 vs. Xoom vs. Galaxy: Srovnání nových tabletůTrhu s tablety v současné době vládne trojice tabletů, za kterými stojí velké značky. Na vlastní triko si jede Apple se svým iPadem - nejnověji dostupným ve druhé verzi, proti jehož systému iOS stojí dva Androidy - Xoom od Motoroly a Galaxy Tab od Samsungu. Určit, který z nich je ten nejlepší, není jednoduché. Každý totiž vyniká v jiné oblasti. V tomto duchu se proto nese i naše srovnání. Zajímalo nás, který tablet…

…nejlépe padne do rukou
V tomto případě mluví data celkem jasně. 7palcový Samsung Galaxy sice díky své šířce 1,27 cm a hranatým okrajům působí robustně, při hmotnosti 380 gramů je ale výrazně lehčí než 590gramový iPad 2. Dobrou volbou je iPad 2 pouze v případě, že jste skalními fanoušky výrobků od Applu. Oproti svému předchůdci je totiž lehčí, tenčí a celkově je snazší jej udržet v rukou. Pořád je ale lepší než Motorola Xoom s hmotností 730 gramů.

…má nejlepší displej
Nový iPad je vítězem! Obrázky se na jeho displeji zobrazují rovnoměrně a v odpovídající kvalitě. Text by sice mohl být trochu ostřejší, ve své kategorii však iPad 2 nemá konkurenci. Zbylé dva tablety trpí různými nedostatky. Barvy na displeji Galaxy jsou mírně přesycené a Xoom má zase problémy s textem, což se projeví hlavně u elektronických knih.

…má nejlepší klávesnici
Ze srovnání hned vypadává Galaxy, jehož klávesnice je malá, s dlouhou odezvou a celkově nevyhovuje práci na dotykovém displeji, který je ostatně ze všech tří tabletů nejmenší. Ze souboje dalších dvou tabletů vychází vítězně iPad 2 s operačním systémem iOS, který zvládne uspokojit i velmi rychlé písaře.

…je nejlepší pro datové přenosy
Androidí tablety Galaxy a Xoom zde mají navrch. Váš počítač je po připojení přes USB konektor snadno rozpozná. Vaše soubory nemusíte převádět na jiný formát a potřeba nejsou ani zvláštní ovladače. Oba tablety navíc disponují slotem pro MicroSD karty. iPad 2 je limitován povahou svého výrobce, který lpí na vlastní infrastruktuře služeb, např. iTunes.

…je nejlepší pro surfování po internetu
Prohlížení stránek je nejlépe řešeno v tabletu od Motoroly, jehož rozhraní umožňuje procházení více webů najednou. Stejně tak je třeba ocenit vizuální záložky a podporu Flash Playeru 10.2. iPad 2 i Galaxy naproti tomu uživatele omezují, jak jen to jde. Zobrazit lze jedinou stránku a omezen je i počet současně otevřených oken.
Komentáře