Japonský tablet DoCoMo s procesorem HiSilicon Kirin 930

Tablety |

Japonský výrobce NTT DoCoMo potvrdil nový tablet s operačním systémem Android a LTE internetem. Bude se jmenovat DoCoMo dtab d-01h a měl by stát zhruba 500 dolarů.

Japonský tablet DoCoMo s procesorem HiSilicon Kirin 930Japonský výrobce NTT DoCoMo potvrdil nový tablet s operačním systémem Android a LTE internetem. Bude se jmenovat DoCoMo dtab d-01h a měl by stát zhruba 500 dolarů.

Zajímavé je, že výrobcem je čínský Huawei. Android zde bude přítomen ve verzi 5.1 Lollipop. Tablet nevypadá na první pohled nijak zajímavě – bílá placka s širšími okraji a zaoblenými rohy. Tablet má v sobě TV tuner pro sledování oblíbených pořadů, reproduktory s výkonem 1 W od výrobce Harman/Kardon.

Displej je desetipalcový s Full HD rozlišením, to se dnes pomalu stává standardem. Procesorem je HiSilicon Kirin 930 od Huawei, což je celkem zajímavá volba. Kamery jsou zde dvě. Zadní s rozlišením 13 megapixelů a přední s rozlišením 5 megapixelů. Tablet DoCoMo dtab d.01H (šílený název) se začne prodávat v následujících týdnech. Tablet váží půl kila a na tloušťku má 7,5 mm.Úvodní foto: DoCoMoKomentáře