Jarní nabídka tabletů HP je skutečně široká

Tablety |

Společnost HP představila novou kolekci mobilních počítačů, které dorazí na český trh v průběhu letošního jara. Jsou jimi tablety ElitePad 1000 G2, ProPad 600 G1, Pavilion X360 a Slate 7 Voice Tab.

Jarní nabídka tabletů HP je skutečně širokáSpolečnost HP představila novou kolekci mobilních počítačů, které dorazí na český trh v průběhu letošního jara. Jsou jimi tablety ElitePad 1000 G2, ProPad 600 G1, Pavilion X360 a Slate 7 Voice Tab.

HP ElitePad 1000 G2 přináší kompaktní tělo s pouhými 9,2 mm tloušťky a 680 g hmotnosti. Displej s Full HD rozlišením podporuje multidotyková gesta. S Full HD rozlišením dokáže pracovat i čelní kamera, zadní straně patří kamera s rozlišením 8 Mpx a vestavěným LED bleskem. Kovové tělo z leštěného hliníku poskytuje robustní konstrukci vyhovující vojenskému standardu MIL-STD-810 – nabízí zvýšenou odolnost vůči např. vystavení vysokým a nízkým teplotám, teplotním šokům, dešti, vlhkosti, plísni, solné mlze, písčitému a prašnému prostředím nebo náhodným vibracím. Tablet lze ovládat dotykem, perem či hlasovým vstupem.

HP propad 600O výkon se stará 64bitový procesor Intel Quad Core ve spolupráci s operačním systémem Windows 8.1. K síti je možné se připojit pomocí Wi-Fi, případně lze dokoupit volitelný 4G LTE modem. Celkovou bezpečnost systému a jeho odolnost vůči virům i dalším bezpečnostním hrozbám zvyšuje vestavěná ochrana BIOSu, technologie TPM se navíc postará o hardwarové zašifrování dat.

K tabletu bude v nabídce také nastavitelný stojan s klávesnicí, dvěma USB porty a čtečkou SD karet, kryt ElitePad Security Jacket či dokonce dokovací stanice HP ElitePad Docking Station. Na český trh by měl tablet dorazit na konci dubna s cenou od 17 000 Kč.


HP ProPad 600 G1 je tablet s tloušťkou 9,9 mm a hmotností 652 g. Je vybaven bateriemi s prodlouženou životností, čtyřjádrovým procesorem Intel Quad Core a diskem SSD s 64 GB místa, které lze navíc rozšířit paměťovými kartami SD o dalších až 32 GB.

Dotykový 10,1“ UWVA HD displej kryje nejnovější generace skla Gorilla Glass 3 s technologií Native Damage Resistance (NDR), která chrání displej proti poškrábání, ale také průběžně redukuje případné škrábance. Obraz na displeji tabletu mohou uživatelé snadno nasdílet na větší obrazovky, a to jak kabelovým spojením přes micro-HDMI port, tak i bezdrátově díky podpoře technologie Miracast. Pro bezdrátové přenosy dat jsou připraveny i technologie Wi-Fi a Bluetooth 4.0. Na těle tabletu nechybí ani dvě kamery, čelní 2Mpx Full HD a zadní 8Mpx HD a automatickým ostřením. Technologie TPM se postará o hardwarové zašifrování dat. Uvnitř přístroje pracuje operační systém Windows 8.1. Na český trh by měl tablet dorazit na konci dubna s cenou od 15 000 Kč.

 

HP Pavilion X360 je konvertibilní počítač HP Pavilion X360 s operačním systémem Windows 8.1 rozšiřuje řadu počítačů typu 2 v 1, které lze používat jako notebooky i tablety. Oproti svým předchůdcům přináší jinou koncepci používání, a to unikátní kloub, který umožňuje otočení displeje až o 360 °; počítač tak lze dokonale přizpůsobit požadavkům uživatelů. Nejčastější nastavení polohy pravděpodobně budou:

  • 1. Režim Notebook: Typický režim přenosného počítače, tedy kombinace počítače s klávesnicí pro plnohodnotnou práci.
  • 2. Režim multimédia: Umožňuje uživatelům pohodlně sledovat filmy nebo používat video chat.
  • 3. Režim stan: Je doporučen pro snadné hraní her, prohlížení fotografií či sdílení obrazovky s přáteli.
  • 4. Režim tablet: Klávesnice se zcela otočí a zaklapne vespod displeje, takže vznikne plnohodnotný tablet. Uživatelé mohou snadno prohlížet sociální sítě nebo číst knihy na cestách.

 

HP Pavilion X360 nabízí 11,6“ multidotykový displej s HD rozlišením, procesor Intel Pentium či webovou kameru HP TrueVision HD. Nechybí vestavěné duální reproduktory Beats Audio, uživatelé dostanou k dispozici také 25 GB dat v cloudu.

HP Pavilion X360 obsahuje tzv. soft touch povrch v designu kartáčovaného hliníku, který redukuje otisky prstů. Počítač bude k dispozici ve dvou stylových barvách – červené a stříbrné. Na český trh by měl tablet dorazit na konci dubna s cenou od 12 490 Kč.

 

HP Slate 7 VoiceTab je nejmenší a cenově nejdostupnější tablet z jarní kolekce novinek HP je určen pro nejširší skupinu uživatelů a každodenní univerzální používání. Je vybaven procesorem Intel Quad Core a operačním systémem Android.

Pro připojení k internetu poslouží Wi-Fi nebo tradiční GSM sítě – do tabletu lze vložit až dvě SIM a používat je současně; po připojení headsetu tak mohou uživatelé vyřizovat nejen VoIP, ale i hovory v mobilních GSM nebo 3G sítích. Dotykový 7“ HD displej nabízí široké pozorovací úhly a rychlou odezvu. Nechybí ani podpora standardu Bluetooth 4.0 a dvě kamery pro fotografování i video chat. Uživatelé si budou moci vybírat ze šesti barevných kombinací. Na český trh by měl tablet dorazit během května s cenou přibližně 5 990 Kč.Úvodní foto: HPKomentáře