Kasa.cz: Tablety kralovaly srpnu, notebooky v září

Tablety |

Dle statistik českého internetového obchodu Kasa.cz přinesl srpen výrazný růst prodejů tabletů, který v září vystřídal boom notebooků.

Kasa.cz: Tablety kralovaly srpnu, notebooky v záříDle statistik českého internetového obchodu Kasa.cz přinesl srpen výrazný růst prodejů tabletů, který v září vystřídal boom notebooků.

V průběhu srpna se na portálu kasa.cz prodalo dvojnásobné množství tabletů, než ve stejném období loňského roku. K hlavním důvodům jistě patří pokles cen výběhových výrobků od značkových dodavatelů, a to až téměř o polovinu a v některých případech dokonce pod hranici 5 tisíc korun.

Mezi 7“ tablety je tak vysoká poptávka po modelu Samsung Galaxy Tab 2 a mezi 10“ zařízeními je populární Google Nexus 10. Mezi další populární značky tabletů patří Prestigio, Acer a Asus. Z hlediska platformy je na Kasa.cz jednoznačným hegemonem mezi tablety Android. Aktuálně lze nejlevnější tablet na Kasa.cz pořídit za 1 490 Kč, nejdražší pak za 24 989 Kč.

Na rozdíl od tabletů se zájem o notebooky v srpnu meziročně nezměnil, k navýšení jejich prodejů však došlo v první polovině září. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se jedná o 30 % růst. Vyšší zájem je přitom o notebooky s barevným šasí a menšími rozměry, vybavené Windows 8 a dotykovou obrazovkou.

Mezi nejprodávanější tablety patří Google Nexus 7 II, GoClever Tab R76.2 a Google Nexus 10. Mezi notebooky je to Lenovo IdeaPad G500s, Asus X550CA-XX423H a HP ProBook 455.

 

Zdroj: Kasa.czÚvodní foto: Google, AsusKomentáře