Končí Intel s mobilními procesory Atom?

Tablety |

Většina smartphonů (s Androidem) má dnes v sobě procesor ARM. Jen malá část jich spoléhá na procesory Intel. Čím to je? Jsou intelácké procesory o tolik horší? Nebo jsou moc drahé? Nebo je to marketing?

Končí Intel s mobilními procesory Atom?Většina smartphonů (s Androidem) má dnes v sobě procesor ARM. Jen malá část jich spoléhá na procesory Intel. Čím to je? Jsou intelácké procesory o tolik horší? Nebo jsou moc drahé? Nebo je to marketing?

Pokud se dnes podíváte na specifikace náhodně vybraného chytrého telefonu, je docela velká pravděpodobnost, že jeho procesorem bude nějaký model společností Qualcomm nebo MediaTek. Intel se dlouho snažil vyrovnat poměr sil, ale příliš se mu to nedaří. Poslední zprávy zevnitř společnosti naznačují, že bude ještě hůř.

Možná jste již zaregistrovali zprávu o tom, že Intel se chystá propouštět tisíce zaměstnanců. Odůvodňuje to nutností zeštíhllit problémové části a jednou z nich je právě část, která vyvíjí procesory Atom. Procesory Ontel Broxto a SoFIA, které měly nastoupit tento rok, dostaly červenou a podobný osud možná brzy zasáhně také CherryTrail. Intelu se z nějakého důvodu nedaří své procesory prodávat ve větším množství či do klíčových zařízení.

Mezi procesory CherryTrail a řadou Intel Core M došlo dokonce k překrytí oblastí. Skoro to vypadá, že levá ruka Intelu neví, co dělá ta pravá. Nejhorší je zřejmě situace pro fanoušky Windows, kteří by mohli přijít o dlouho diskutovaný Surface Phone. Pokud Intel skončí, jsou možnosti asi dvě (v nejhorším případě tři): místo Intelu bude Microsoft používat procesory ARM, nebo si vyrobí vlastní, nebo Surface phone nebude (ta nejhorší varianta).Úvodní foto: IntelKomentáře