Lenovo Miix 300: Desetipalcový notebook s Windows 10

Tablety |

Společnost Lenovo rozšiřuje své portfolio tabletů s operačním systémem Windows o nový model MIIX 300. Ten v sobě spojuje čtyřjádrový procesor Intel a 10,1palcový IPS displej. V kombinaci s odnímatelnou klávesnicí, která slouží zároveň jako kryt tabletu, se Lenovo MIIX 300 může během chvilky změnit na funkční počítač se zabudovaným operačním systémem Windows 10.

Lenovo Miix 300: Desetipalcový notebook s Windows 10Společnost Lenovo rozšiřuje své portfolio tabletů s operačním systémem Windows o nový model Miix 300. Ten v sobě spojuje čtyřjádrový procesor Intel a 10,1palcový IPS displej. V kombinaci s odnímatelnou klávesnicí, která slouží zároveň jako kryt tabletu, se Lenovo MIIX 300 může během chvilky změnit na funkční počítač se zabudovaným operačním systémem Windows 10.

Displej tabletu má rozlišení 1280 x 800 pixelů a podporuje vícedotykové ovládání až pěti prsty najednou. Díky zabudované IPS matici mohou uživatelé otáčet displejem tabletu v různých úhlech bez ztráty kvality obrazu. Výkon zajišťuje tabletu MIIX 300 čtyřjádrový procesor Intel Atom Bay Trail-T CR spolu s operační pamětí o velikosti 2 GB DDR3L. Dostatek místa pro multimediální obsah, dokumenty, hry a jiná data poskytne uživatelům vnitřní úložiště o velikosti až 64 GB eMMC, které je možné rozšířit pomocí microSD karty.

Baterie tabletu udrží zařízení v chodu až 9 hodin. Tablet je vybaven dvěma fotoaparáty, předním 2Mpx a zadním 5Mpx s integrovaným mikrofonem. Tablet je dodáván s odnímatelnou klávesnici, díky které mohou uživatelé používat zařízení jako notebook i tablet. Speciální systém zavěšení umožňuje měnit nastavení úhlu obrazovky stejně jako na klasickém notebooku. Lenovo MIIX 300 je na českém trhu dostupný za cenu od 5 989 Kč.Úvodní foto: LenovoKomentáře