LTE tablety Surface Pro ještě letos

Tablety |

Tablety Microsoft Surface Pro LTE měly původně vyjít v roce 2018, ale nyní to vypadá, že budou dostupné již letos. WiFi sítě již vzhledem k nedávnému Krack Attack útoku bezpečné (kdo ví, zda kdy byly), a tak se zdá LTE internet v laptopu jako dobrá varianta.

LTE tablety Surface Pro ještě letosTablety Microsoft Surface Pro LTE měly původně vyjít v roce 2018, ale nyní to vypadá, že budou dostupné již letos. WiFi sítě již vzhledem k nedávnému Krack Attack útoku bezpečné (kdo ví, zda kdy byly), a tak se zdá LTE internet v laptopu jako dobrá varianta.

Podle MSPower měly přijít LTE tablety Surface Pro na trh na jaře 2018, Microsoft však upřesnil, že budou dostupné již letos. Více informací o dostupnosti společnost zveřejní v následujících měsících. Tablety budou využívat modemu Qualcomm Snapdragon X16 LTE, který se běžne dává do tandemu s procesory Snapdragon 835. 

Tablety Surface ovšem samozřejmě používají procesory Intel. LTE modem v tabletech a laptopech je velká věc, zvlášť tento modem. Do svých zařízení si jej vybírají výrobci, kteří si pro své ARM laptopy s Windows vybrali procesor Qualcomm Snapdragon 835. Patří mezi ně Lenovo, Asus, Acer a další. Microsoft tvrdí, že přítomnost LTE modemu a jeho aktivita nebudou mít zásadní vliv na životnost baterie, no uvidíme. Údajně se LTE modemy budou dávat pouze do modelů s procesorem Intel Core i5, co je na tom pravdy...Úvodní foto: MicrosoftKomentáře