MediaTek připravuje nové procesory pro rok 2014. Bude jich dost

Tablety |

Krátce po představení svého osmijádrového procesoru pro mobilní zařízení, se společnost MediaTek nechala slyšet, že pro rok 2014 představí až 8 dalších procesorů. Máme se nač těšit.

MediaTek připravuje nové procesory pro rok 2014. Bude jich dostKrátce po představení svého osmijádrového procesoru pro mobilní zařízení, se společnost MediaTek nechala slyšet, že pro rok 2014 představí až 8 dalších procesorů. Máme se nač těšit.

Přitom v tomto roce to byly jen čtyři procesory, takže dvojnásobný počet procesorů v příštím roce by mohl přinést i celkový nárůst v počtu zařízení, bude z čeho vybírat. MediaTek připravuje osmijádrové procesory pro high-end zařízení, čtyřjádrové pro mid-range přístroje, ale také nová dvoujádra pro entry-level modely tabletů a chytrých telefonů.

Nejvýkonnější procesory budou určeny pro tablety, které by měly konkurovat takovým zařízením, jako je například Galaxy Note nebo dvanáctipalcový iPad, o kterém jsme již také psali. Nezapomínejme ani na tablety Microsoft, nové modely Surface totiž co do výkonu rozhodně nezůstávají pozadu – hlavně díky procesorům Intel Core i5. Pokud se potvrdí současné předpovědi, měla by společnost MediaTek mít do konce roku 2013 vyrobit procesory pro 20 milionů tabletů a toto číslo by se mělo v roce 2014 zdvojnásobit!

 Úvodní foto: MediaTekKomentáře