Microsoft navazuje spolupráci s ARM!

Tablety |

Microsoft se chystá k velkému kroku do neznáma. Údajně se totiž chystá začít vyrábět tablety a počítače s procesory ARM, což je pro giganta novinka. Podle všeho by zařízení měly být osazeny procesory Qualcomm a Windows 10 by na nich měl běžet úplně bez problémů. Výhodou takových zařízení by byla 4G LTE konektivita.

Microsoft navazuje spolupráci s ARM!Microsoft se chystá k velkému kroku do neznáma. Údajně se totiž chystá začít vyrábět tablety a počítače s procesory ARM, což je pro giganta novinka. Podle všeho by zařízení měly být osazeny procesory Qualcomm a Windows 10 by na nich měl běžet úplně bez problémů. Výhodou takových zařízení by byla 4G LTE konektivita.

Úzká spolupráce se společností Qualcomm má přinést novou řadu tabletů a notebooků, která by Microsoftu „měla“ pomoci dostat se na nové trhy. Výsledkem má být aktualizace Windows 10, která běží na procesorech Qualcomm Snapdragon. Obě společnosti spolupráci potvrdily během veletrhu WinHEC v Číně. Měla by ujistit vývojáře hardwaru a motivovat jek výrobě přenosných zařízení s podporou mobilních sítí. 

Vzhledem k tomu, že uvnitř bude čip ARM, bude zapotřebí lepší baterie. Prezentace systému Windows 10 na procesorech Qualcomm byly k vidění již delší dobu, tyto systémy zvládají dokonce i Photoshop a náročnější software. Intel tohle rozhodně nepotěší, na druhou stranu by to největšího výrobce procesorů mohlo přinutit zkusit něco nového. Výhodou ARM počítačů s Windows 10 nebude bude také cena.Úvodní foto: (c) malexeum - Fotolia.comKomentáře