Microsoft se snaží přemluvit "jablíčkáře" k přechodu na Surface

Tablety |

Microsoftu leží Apple dlouho v žaludku, hlavně jejich MacBook a snaží se uživatele přesvědčit, že Windows, potažmo tablet Surface 3 je lepší. Jejich nejnovějším nápadem je stránka „Making the switch“.

Microsoft se snaží přemluvit "jablíčkáře" k přechodu na SurfaceMicrosoftu leží Apple dlouho v žaludku, hlavně jejich MacBook a snaží se uživatele přesvědčit, že Windows, potažmo tablet Surface 3 je lepší. Jejich nejnovějším nápadem je stránka „Making the switch“.

Po kliknutí na tento odkaz vám najede stránka, která má pomoci uživatelům přejít z iOS na Windows 8, z MackBooků na Surface 3. Je zde také návod, který celkem podrobně popisuje kroky k přesunu dat a dalších záležitostí. Microsoft si dal dobrý pozor a vysvětlil, že přechodem z MacBooku na Surface budou uživatelé stále moci používat iCloud, iPhone dokonce i iTunes.

Nechybí ani ukázka ovládání, klávesových zkratek a podobně. „Jak udělám klik pravým tlačítkem?“ či „Jak najdu všechna nastavení?“. Vedle sebe jsou vždy vypsány způsoby ovládání iOS a Windows 8. Je to zvláštně udělaná stránka a nejsme si jisti, zda ji brát vážně nebo jako vtip. Microsoft totiž nijak nevypíchl hlavní rozdíly mezi oběma platformami, vlastně jen popsal, jak se co dělá v iOS a ve Windows. Pokud bychom se měli rozhodovat na základě těchto příkladů, asi bychom neměli důvod přecházet. Pokud se někomu s iOS dobře pracuje, cítí se v něm jako doma a vše funguje jak má, proč by měl přecházet (a utrácet za ne zrovna levný Surface 3 Pro, když už vlastní ne zrovna levný MacBook)?.Úvodní foto: microsftKomentáře