Microsoft zve na premiéru druhé generace tabletu Surface

Tablety |

Září je měsícem novinek v oblasti elektroniky – společnosti představují nové tablety, smartphony a další chytré vychytávky. První byl veletrh IFA v Berlíně, Apple Event začíná zítra, Nokia plánuje ten svůj na konec měsíce. Aby toho nebylo málo, začal pozvánky rozesílat také Microsfot a to znamená jediné, představí nám druhou generaci tabletu Surface.

Microsoft zve na premiéru druhé generace tabletu SurfaceZáří je měsícem novinek v oblasti elektroniky – společnosti představují nové tablety, smartphony a další chytré vychytávky. První byl veletrh IFA v Berlíně, Apple Event začíná zítra, Nokia plánuje ten svůj na konec měsíce. Aby toho nebylo málo, začal pozvánky rozesílat také Microsfot a to znamená jediné, představí nám druhou generaci tabletu Surface.

První pozvánky z Redmontu začaly docházet včera. Podle dohadů, by měl Microsoft představit tablety hned tři – Surface 2 se systémem RT, Surface 2 Pro s Windows 8.1 a také Surface Mini. Zprávu o posledním jmenovaném tabletu však vyvrací The Verge. Podle tohoto serveru Microsoft malou verzi tabletu nabízet nebude a odkazuje se na zdroje blízké samotnému výrobci.

Druhá generace tabletu Surface má být vybavena zcela novým polohovacím stojanem kickstand, verze Pro potom také procesorem Intel Haswell a dokonce 8 GB operační paměti. Vzhledem k tomu, že na velikosti operačních systémů se nic moc nezměnilo, dá se očekávat, že opět dojde k situaci, že polovinu výrobcem deklarované paměti zaberou Windows. Snad bude i nyní možné paměť rozšířit pomocí micro SD karet.

Verze RT (která se snad už ani nebude jmenovat RT) má být vybavena procesorem Nvidia Tegra 4 a Full HD displejem. Integrovaná baterie by měla nabídnout až osm hodin provozu. Jak to bude s tablety Surface ve skutečnosti, se dozvíme 23. září.Úvodní foto: MicrosoftKomentáře