Neházejte Windows 10 Mobile do žita

Tablety |

Windows 10 Mobile je sice mrtvola, ale i tak se najdou jedinci, kteří jsou toho názoru, že to Microsoft vzal za špatný konec, což je nakonec asi pravda. Jedním z DIY projektů, které s Windows 10 Mobile pracují, je laptop Miraxess.

Neházejte Windows 10 Mobile do žitaWindows 10 Mobile je sice mrtvola, ale i tak se najdou jedinci, kteří jsou toho názoru, že to Microsoft vzal za špatný konec, což je nakonec asi pravda. Jedním z DIY projektů, které s Windows 10 Mobile pracují, je laptop Miraxess.

Continuum si jistě pamatujete, šlo o dostatečně výkonný mobil, který mohl pohánět velký monitor a vytvořit tak desktop kdekoli (kde se nachází velký monitor, klávesnice a myš). Mirabook funguje na podobném principu, jedná se o „prázdný“ laptop, který využívá výpočetní síly telefonu s Windows 10 Phone. Miraxess je vybaven podsvícenou klávesnicí, baterií s výdrží až 10 hodin, Full HD obrazovkou o velikosti 13,3 palců a konektory USB C, USB 3.0, HDMI, jackem pro sluchátka a čtečkou SD karet. 

Tělo je laptopu je z hliníku. Díky Windows 10 Mobile je práce na takovém laptopu podobná práci na jiném počítači s Windows 10. Cena není špatná, zařízení by se mělo dát sehnat za 250 dolarů někdy od května 2018. Doporučeným telefonem je Lumia 950, tedy nejvýkonnější telefon Microsoftu. Ovšem připojit lze také telefony Lumia 950 XL, Alcatel Idol Pro, Acer Liquid Jade nebo HP Elice x3. Prodávat by se měla také varianta pro telefony s operačním systémem Android, která dává díky popularitě tohoto systému, mnohem větší smysl. Více informací zde.Úvodní foto: MiraxessKomentáře