Nokia vrací úder? První phablet Lumia 1520 oficiálně představen

Tablety |

Po dlouhých týdnech spekulací společnost Nokia konečně představila nejnovější přírůstky do rodiny zařízení Lumia. Mezi ně patří například první phablet Nokia s názvem Lumia 1520.

Nokia vrací úder? První phablet Lumia 1520 oficiálně představenPo dlouhých týdnech spekulací společnost Nokia konečně představila nejnovější přírůstky do rodiny zařízení Lumia. Mezi ně patří například první phablet Nokia s názvem Lumia 1520.

Phablet disponuje šestipalcovým LCD displejem s Full HD rozlišením a technologií PueMotion HD+ a ClearBlack, čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 800 s taktem 2,2 GHz a 2 GB operační paměti RAM. Takovou nálož výkonu jsme nečekali. To vše udržuje při životě integrovaná baterie s kapacitou 3400 mAh, operačním systémem je samozřejmě Windows Phone 8.1.

Na jedno nabití by měl phablet vydržet v provozu 11 hodin při přehrávání hudby, při intenzivním telefonování je to samozřejmě méně. Samozřejmostí je 4G LTE, Wi-Fi, NFC, AGPS, Bluetooth 4.0 a microUSB. Zadní fotoaparát je vybaven Pureview senzorem s rozlišením 20 megapixelů. Další 40MB šílenství se tedy nekoná. Kvalitní Čočky dodal Carl Zeis, fotoaparát je vybaven optickou stabilizací, dvojnásobným optickým zoomem a zcela novou aplikací.

Specialitou tohoto phabletu je čtveřice HAAC mikrofonů pro náhrávaní zvuků. Phablet bude v některých zemích v nabídce již příští týden a to za cenu okolo 750 dolarů bez smlouvy. Uvidíme, za kolik se bude Nokia Lumia 1520 prodávat v České republice.Úvodní foto: NokiaKomentáře