Nový Surface Pro je tu. Lepší baterie, nový stojánek kickstand

Tablety |

Před třemi dny byl oficiálně představen nástupce tabletu Surface Pro 4. Nemá za sebou číslici 5, takže se nejedná o Surface Pro 5, ale pouze o upgradovanou verzi čtyřky.

Nový Surface Pro je tu. Lepší baterie, nový stojánek kickstandPřed třemi dny byl oficiálně představen nástupce tabletu Surface Pro 4. Nemá za sebou číslici 5, takže se nejedná o Surface Pro 5, ale pouze o upgradovanou verzi čtyřky.

Tablet nabízí poslední generaci procesorů Intel Kaby Lake s možností zvolit si procesory Core m, Core i5 (bez větráku) nebo Intel Core i7 (s aktivním chlazením). Nechybí ani slavní stojánek kickstand, ten však nyní funguje podobně, jako stojan o počítače Surface Studio. Zatím velmi kladně je hodnoceno nové dotykové pero Surface Pen za 99 dolarů. Má 4096 úrovní přítlaku a odezvu pouzde 21 milisekund. Surface je vybaven displejem o velikosti 12,3 palců s rozlišením 2250 x 1504 pixelů.

Novinkou je dále podpora 4G LTE sítí, nechybí USB 3.0, WiFi a microSIM a eSIM sloty. Nový Surface dostal omnisonické reproduktory s podporou Dolby Audio Premium. Tablet se bude prodávat ve variantách se 4, 8 nebo 16 GB paměti RAM a 128, 256 či 512 GB paměti flash. Na jedno nabití slibuje Microsoft výdrž až 13,5 hodiny (u varianty s procesorem Core i5), což je zlepšení o 4,5 hodiny!

Podobn jako Surface Book, tak i nový Surface nabídne klávesnici Alcantara v modré, vínové a stříbrné barvě. Cena nového tabletu surface začíná na 800 dolarech, k dostání bude od 15. června.  Úvodní foto: MicrosoftKomentáře