Nvidia Tegra 5 počátkem roku 2014

Tablety |

Pátá generace procesorů Nvidia Tegra 5, označovaná také jako Logan nebo Wolverine, na sebe možná nenechá dlouho čekat. Společnost Nvidia by mohla procesor představit již počátkem roku 2014.

Nvidia Tegra 5 počátkem roku 2014Pátá generace procesorů Nvidia Tegra 5, označovaná také jako Logan nebo Wolverine, na sebe možná nenechá dlouho čekat. Společnost Nvidia by mohla procesor představit již počátkem roku 2014.

Nvidia své procesory tradičně označuje jmény komiksových super hrdinů. Vzpomeňme například na procesor Nvidia Tegra 3, jehož jádro neslo označení Kal El (Superman) nebo procesor Tegra 4 s přezdívkou Wayne (Batman). Nový procesor Tegra 5 by měl být vybaven grafickým subsystémem postaveným na architektuře Kepler, která vůbec poprvé představí sjednocený shaderGPU.

Novinka by měla nabídnout výkon srovnatelný se současnými grafickými kartami GeForce 600 GPU. Nvidia slibuje, že Tegra 5 bude mít nižší spotřebu energie. Pokud bude Logan postaven na architektuře ARM Cortex A50 (Cortex A53, Cortex A57), bude již také podporovat 64bitovou architekturu. Více informací se jistě dozvíme na nadcházejících veletrzích CES a MWC 2014.Úvodní foto: NvidiaKomentáře