Otěže přebírá Android, stal se nejprodávanějším systémem

Tablety |

Po dlouhou dobu kralovaly trhu s tablety zařízení jediné značky. Kdo neměl iPad, jako by nebyl. Důvod byl jednoduchý, kde není solidní soupeř, není konkurenční produkt. Ale ani Apple se svými tablety nemůže konkurovat desítkám a stovkám výrobců, kteří sice nabízejí různé tablety, ale spojuje je operační systém a tím je Android. Ten se stal v roce 2013 nejpoužívanějším mobilním operačním systémem.

Otěže přebírá Android, stal se nejprodávanějším systémemPo dlouhou dobu kralovaly trhu s tablety zařízení jediné značky. Kdo neměl iPad, jako by nebyl. Důvod byl jednoduchý, kde není solidní soupeř, není konkurenční produkt. Ale ani Apple se svými tablety nemůže konkurovat desítkám a stovkám výrobců, kteří sice nabízejí různé tablety, ale spojuje je operační systém a tím je Android. Ten se stal v roce 2013 nejpoužívanějším mobilním operačním systémem.

Společnost ABI Research, zabývající se výzkumem trhu, potvrdila, že Apple předal prvenství tabletům s Androidem v polovině roku 2013. Tedy dva a půl roku od uvedení prvního tabletu Apple. Dva a půl roku trhu dominovaly právě iPady. Celkový počet prodaných iPadů v onom čtvrtletí klesl o 17 %, ale i přes to se jich celkově prodalo o 23 % více, než rok předešlý.

Nejvíce prodaných tabletů patří do segmentu sedmipalcových zařízení. Tim Cook se rozhodl správně, když oživil myšlenku a později také nechal zrealizovat sedmipalcový iPad, vždyť iPad Mini tvoří 60 % všech prodaných iPadů v tomto roce. Z koláče Apple nejvíce ukrajují společnosti Samsung, Amazon a Asus. V porovnání s Nokií, HTC či tablety LG si nevede tak špatně ani Microsoft. Uvidíme, jak se této společnosti bude dařit po změně vedení, a také až (pokud) představí vlastní sedmipalcový tablet Surface.Úvodní foto: (c) koniukh - Fotolia.comKomentáře