Premiéra na léto: Samsung Galaxy Tab S2

Tablety |

Samsung má na letošní léto celkem velké plány. Nejprve by měl představit tablet a to už v červnu. Léto bývá tradičně spíše okurková sezóna, ale jistě bude příjemné vyplnit tento čas nějakou to novinkou. Minulý rok to byly tablety Samsung Galaxy S, takže by se dalo čekat, že se dočkáme následovníka.

Premiéra na léto: Samsung Galaxy Tab S2Samsung má na letošní léto celkem velké plány. Nejprve by měl představit tablet a to už v červnu. Léto bývá tradičně spíše okurková sezóna, ale jistě bude příjemné vyplnit tento čas nějakou to novinkou. Minulý rok to byly tablety Samsung Galaxy S, takže by se dalo čekat, že se dočkáme následovníka.

Mohlo by jít o plánovaný tablet Galaxy tab S2 8.0 a také Galaxy Tab S2 9,7. Spekuluje se o tom, že druhý z nich bude dokonce tenčí než Apple Air. Celkem by měly být k mání čtyři verze, tedy Wi-Fi, Wi-Fi a LTE a další dvě. Zprávy hovoří o kovovém šasi, 64bitovém procesoru Exynos, 3 GB operační paměti RAM a 32 GB místa na disku.

Dá se očekávat, že oba tablety již poběží na operačním systému Android 5.0.2 Lollipop. Samsung jistě nezapomene na microSD čtečku karet a samozřejmostí bude Super AMOLED displej s rozlišením 2048 x 1536 pixelů, LTE Cat 6 připojením. Co se kamer týče, měli bychom se dočkat zadní kamery s rozlišením 8 megapixelů a přední s rozlišením 2,1. Tablety budou mít premiéru v USA, Kanadě, Číně a některých evropských zemích. Snad mezi nimi bude také Česká republikaÚvodní foto: SamsungKomentáře