QB M10: Tablet s Ubuntu, který chce nahradit PC

Tablety |

Nahradit počítač se již snaží smartphony Lumia řady 950. Chce se o to pokusit také tablet BQ M10 s operačním systémem Linux a distribucí Ubuntu.

QB M10: Tablet s Ubuntu, který chce nahradit PCNahradit počítač se již snaží smartphony Lumia řady 950. Chce se o to pokusit také tablet BQ M10 s operačním systémem Linux a distribucí Ubuntu.

Tablet nevyužívá Ubuntu Touch, ale vlastní UI. Jedná se vlastně o Ubuntu, které je někde na pomezí klasického desktopového systému a mobilního Ubuntu Touch. Displej je desetipalcový s rozlišením Full HD, proces je čtyřjádrový s taktem 1,5 GHz. Uživatelé mohou aplikacemi zapráskat až 2 GB operační paměti a 16 GB místa na disku. Komu to bude málo, může si přikoupit microSD kartu.

Zadní kamera má rozlišení 8 megapixelů a dva LED blesky. Tablet bude k mání v druhé čtvrtině roku 2016 a prodávat se bude na stránkách BQ, kde můžete zakoupit také telefony s Ubuntu nebo prostředním Cyanogen.

Když budete tablet používat jako... tablet, bude jeho operační systém připomínat spíše mobilní Ubuntu. Po připojení k monitoru už půjde o plnohodnotné Ubuntu, jak ho jistě znáte. Vlastně je to takové Continuum, jen bez krabičky mezi displejem a přístrojem. Jen se bojíme, že 2 GB operační paměti nebudou stačit...Úvodní foto: BQKomentáře