Qualcomm uvádí svůj první 64bitový procesor Snapdragon 410

Tablety |

Zhruba před měsícem představila společnost Qualcomm procesor Snapdragon 805, který podporuje přehrávání vida v rozlišení 4K. Nyní pro vás máme informace o dalším procesoru, tentokrát se jedná typ Snapdragon 410, 64bitový procesor pro levnější zařízení.

Qualcomm uvádí svůj první 64bitový procesor Snapdragon 410Zhruba před měsícem představila společnost Qualcomm procesor Snapdragon 805, který podporuje přehrávání vida v rozlišení 4K. Nyní pro vás máme informace o dalším procesoru, tentokrát se jedná typ Snapdragon 410, 64bitový procesor pro levnější zařízení.

Jedná se o vůbec první procesor tohoto typu, který společnost Qualcomm vyrobila. Integruje v sobě 4G LTE připojení a grafický čip Adreno 306GPU. Podporuje rovněž NFC, Bluetooth, Wi-Fi, FM rádio, GPS a Glonass technologie. Zařízení s tímto procesorem zvládnou přehrávat Full HD video a pořizovata fotografie a videa s 13megapixelovým senzorem. Podle společnosti Qualcomm je čip kompatibilní s operačními systémy Android, Windows Phone, Firefox OS a dalšími.

Na první smartphony a tablety si ovšem budeme muset počkat, jelikož první 64bitové procesory Qualcomm sjedou zu výrobních linek teprve v první polovině roku 2014 a k výrobcům by se měly dostat teprve v druhé polovině téhož roku. Zajímavostí je, že cílovou zemí je Čína a také rozvíjející se trhy, a že procesor je určen hlavně zařízením s cenou do 150 dolarů. Znamená to, že nám Qualcomm představí také 64bitový procesor pro high-end modely?Úvodní foto: © Edelweiss - Fotolia.comKomentáře