Samsung Flow a update Windows 10 přinesou nové možnosti komunikace

Tablety |

Nápad, kterak odemykat počítač telefonem není nijak nový. Většinou má takové řešení svá úskalí, hlavně v případě, kdy každé zařízení využívá jiného operačního systému. Společnost Samsung přišla s nápadem nového řešení.

Samsung Flow a update Windows 10 přinesou nové možnosti komunikaceNápad, kterak odemykat počítač telefonem není nijak nový. Většinou má takové řešení svá úskalí, hlavně v případě, kdy každé zařízení využívá jiného operačního systému. Společnost Samsung přišla s nápadem nového řešení.

Jmenuje se Samsung Flow a vychází z technologie Continuity, kterou společnost Apple navrhla už v roce 2014. O rok později byla dostupná omezená betaverze, která umožňovala uživatelům tabletů a telefonů Galaxy sdílet data a informace mezi jednotlivými zařízeními. Samsung tuto aplikaci představil znovu s tabletem TabPro S s operačním systémem Windows 10 – fungovala pouze na tomto modelu. Dobrou zprávou je, že od dubna 2017 budou aplikaci moci využívat také ostatní majitelé zařzení Samsung s operačním systémem Android a Windows 10. 

Zařízení budou mezi sebou komunikovat volně, to znamená, že notifikace z telefony Galaxy uvidíte na počítačí s Windows, a dokonce na ně budete moci odpovídat. Bude moci přenášet obsah, pokračovat ve čtení stránek – podobně jako u Continuity. V budoucnosti bude možné odemykat PC čtečkou otisků prstů na vašem telefonu. Oznámení této funkce se kryje s představením nové verze Windows 10. Minulý rok Microsoft přidat podporu čtečk otisků prstů, ovšem pouze těch, nainstalovaných přímo na daném stroji, letos se dočkáme rozšíření této funkcionality.Úvodní foto: SamsungKomentáře