Samsung pracuje na zařízeních s ohebnými displeji

Tablety |

Ohebné displeje jsou nyní jednou z věcí, která se nechází v zorném poli vědců a také společností, které vyrábějí mobilní zařízení. Jejich přínos by mohl znamenat velký průlom na současném trhu a zamíchat kartami úspěšnosti.

Samsung pracuje na zařízeních s ohebnými displejiOhebné displeje jsou nyní jednou z věcí, která se nechází v zorném poli vědců a také společností, které vyrábějí mobilní zařízení. Jejich přínos by mohl znamenat velký průlom na současném trhu a zamíchat kartami úspěšnosti.

Hodně se jimi zabývá například společnost Samsung, která rozběhla hned několik projektů. Jeden z patentů se týká ohebného zařízení, může jím být PDA, MP3 přehrávač, čtečka elektronických knih nebo třeba tablet.

ohebný displej

Zajímavé bude určitě i ovládání takového zařízení. S ohebným displejem totiž uživatelům přibudou nové možnosti ovládání – gesta, pokyny - multidotykové ovládání, jaké dnes ještě není možné. Samsung se zmiňuje také o dobíjení tohoto zařízení, které by mělo být možné i v „ohnutém“ stavu. Na ohnutém displeji by se měla zobrazovat grafika a notifikace. Myslíte si, že bude mít takové zařízení úspěch?

Zdroj: Patent BoltÚvodní foto: Patent BoltKomentáře