Samsung představuje výukový tablet Galaxy Tab 4

Tablety |

Samsung má na svém kontě již minimálně jednu verzi tabletu pro děti (Galaxy Tab3), která by měla primárně sloužit ke vzdělávání. Společnost před několika dny představila podobně upravenou verzi tabletu Galaxy Tab 4.

Samsung představuje výukový tablet Galaxy Tab 4Samsung má na svém kontě již minimálně jednu verzi tabletu pro děti (Galaxy Tab 3), která by měla primárně sloužit ke vzdělávání. Společnost před několika dny představila podobně upravenou verzi tabletu Galaxy Tab 4.

Tělo tabletu bylo pro lepší ochranu potaženo gumou. Studenti mohou využívat Google Play Education, tedy verzi internetového obchodu, která nabízí hlavně aplikace určené ke vzdělávání. Tablet je možné spravovat skrze internetovou konzoli. Školy, které budou mít o tablet zájem, jej budou moci zařadit do výuky již akademickém roce 2014 – 2015. Učitelé dostanou k dispozici širokou škálu aplikací, elektronických knih a videí.

Samsung Galaxy Tab 4 Education stojí 370 dolarů. Je otázkou, na kolik takový nástroj usnadní studentům vzdělávání. Samsung k němu přikládá záruku budoucích aktualizací. Specifikace tabletu zahrnují desetipalcový displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů, Android 4.4 KitKat, Wi-Fi, přední kameru a 16GB úložiště. Paměť je možné rozšířit pomocí microSD slotu. Baterie by měla vystačit na deset hodin nerušeného studování.

 Úvodní foto: samsungKomentáře