Samsung připravuje také tablety s flexibilními displeji

Tablety |

Vypadá to, že nejen chytré telefony, ale také tablety se brzy dočkají ohýbatelných nebo flexibilních displejů. Společnost Samsung totiž na takových displejích již delší dobu pracuje a nyní to vypadá, že by brzy mohly být připraveny k hromadné produkci.

Samsung připravuje také tablety s flexibilními displejiVypadá to, že nejen chytré telefony, ale také tablety se brzy dočkají ohýbatelných nebo flexibilních displejů. Společnost Samsung totiž na takových displejích již delší dobu pracuje a nyní to vypadá, že by brzy mohly být připraveny k hromadné produkci.

První flexibilní displeje se objevily na veletrhu CES 2011 v podobě konceptů Youm a dalších. Do dnešního dne představily zařízení s prohnutým displejem jen dvě společnosti – Samsung a LG. Druhá jmenovaná firma také věří, že flexibilní displeje jsou součástí budoucnosti mobilních zařízení a hodlá v jejich vývoji pokračovat.

Připomínáme, že prvním počinem Samsungu je smartphone Galaxy Round, ale určitě nezůstane jen u něj. Hodnocení nebyla nijak závratná, hlavní výtky se týkají jeho displeje, který není flexibilní nýbrž pouze prohnutý. Každopádně se jedná o krok kupředu. Kdy se dočkáme ohýbatelného nebo alespoň prohnutého tabletu zatím není jisté. Větší úhlopříčka je náchylnější k poškození, zlomení či poškrábání. S tím vším musí designéři Samsungu počítat.

 Úvodní foto: SamsungKomentáře