Severní Korea nabídne soudruhům vlastní tablet

Tablety |

Z Jižní Koreje pocházejí LG, Samsung nebo třeba Pantech. Nyní si zkuste vybavit alespoň jednoho producenta elektroniky ze Severní Koreje. Nic vás nenapadá? Tahle totalitním režimem zdevastovaná země se občas snaží světu dokázat, že není sto let za opicemi, a že také vyvíjí moderní technologie. Nyní představila vlastní tablet značky Samijyon.

Severní Korea nabídne soudruhům vlastní tabletZ Jižní Koreje pocházejí LG, Samsung nebo třeba Pantech. Nyní si zkuste vybavit alespoň jednoho producenta elektroniky ze Severní Koreje. Nic vás nenapadá? Tahle totalitním režimem zdevastovaná země se občas snaží světu dokázat, že není sto let za opicemi, a že také vyvíjí moderní technologie. Nyní představila vlastní tablet značky Samijyon.

Trochu zvláštní na něm je, že oproti 99 % všech tabletů, které byly kdy vyrobeny, tento nedisponuje Wi-Fi anténou. V zemi, jejíž obyvatelé nemají přístup k elektřině po celý den, se dá předpokládat, že ani s internetovým připojením to nebude dvakrát slavné. Zřejmě proto se výrobce rozhodl, že Wi-Fi tablet prostě potřebovat nebude. Zařízení je místo toho vybaveno Tv tunerem, to aby případní movitější korejci, kteří by si snad teoreticky mohli tablet dovolit koupit, mohli užívat propagandou nasáklé televizní vysílání i v koupelně něbo v posteli.

Tablet je vybaven sedmipalcovým displejem s rozlišením 1024 x 768 pixelů, 1 GB operační paměti RAM a 8 nebo 16 GB místa. Z tabletu je podle zpráv možné připojit se k internetu přes dongle, který by snad měl být také k mání. Google Play, Gmail a podobné kapitalistické aplikace samozřejmě nejsou podporovány. Místo toho je zajištěn přístup na vládní stránky a přednášky slovutného vůdce Kim Ir-sena. Aby neměli uživatelé pocit, že se jedná o zcela propagandistický nástroj, nadělil jim výrobce alespoň Angry Birds Rio.

 Úvodní foto: SamjiyonKomentáře