Šílenství 64bitových procesorů teprve začíná

Tablety |

S nedávnými premiérami osmijádrových tabletů a také 64bitových procesorů Apple je jasné, že se v blízké budoucnosti můžeme těšit na reakci dalších výrobců mobilních zařízení. CEO společnosti Intel, Brian Krzanich, informoval investory na společném setkání, že společnost Intel představí vlastní 64bitové procesory již v roce 2014.

Šílenství 64bitových procesorů teprve začínáS nedávnými premiérami osmijádrových tabletů a také 64bitových procesorů Apple je jasné, že se v blízké budoucnosti můžeme těšit na reakci dalších výrobců mobilních zařízení. CEO společnosti Intel, Brian Krzanich, informoval investory na společném setkání, že společnost Intel představí vlastní 64bitové procesory již v roce 2014.

První hon za výkonnějšími procesory nastartovala společnost Apple. Její 64bitový procesor bychom našli nejen v tabletech iPad Air a Mini ale také ve smartphonu 5S. Řada je nyní na zařízeních s Windows a Androidem. Intel pracuje na procesorech Bay Trail, díky kterým by se ceny tabletů mohly pohybovat okolo 150 dolarů, což je téměř neuvěřitelná cena.

Zajímavostí je, že procesory Bay Trail již 64bitové zpracování a Intel přemýšlí o tabletech s takovým procesorem a operačním systémem Android 4.4 KitKat. Jen pro ujasnění musíme dodat, že první 64bitové procesory v tabletech vlastně představila společnost Microsoft v loňském roce v tabletech Surface Pro, jenomže se nejednalo o procesory určené primárně pro mobilní zařízení. Výsledkem je menší výdrž baterie (až třikrát) a větší rozměry tabletů Surface Pro v porovnání s tabletem iPad Air.

 Úvodní foto: MicrosoftKomentáře