Skládačka od Samsungu. Trochu telefon, trochu tablet

Tablety |

Ohebná zařízení jsou možným krokem vpřed ve vývoji mobilních zařízení. Designér Metti Farhang přišel se svým návrhem ohebného tabletu/telefonu Samsung, pro který ovšem vybral operační systém Tizen.

Skládačka od Samsungu. Trochu telefon, trochu tabletOhebná zařízení jsou možným krokem vpřed ve vývoji mobilních zařízení. Designér Metti Farhang přišel se svým návrhem ohebného tabletu/telefonu Samsung, pro který ovšem vybral operační systém Tizen.

Zařízení by se mělo chovat podobně jako mapa, kterou rozložíte a složíte podle potřeby a strčíte do kapsy. Podle velikosti se potom chová jako tablet nebo telefon, displej by přitom měl být nepřerušený, bez viditelných pantů. Hovořit v této chvíli o specifikacích je trochu scifi, ale Metti si vymyslel 12 GB operační paměti RAM, duální zadní kameru s rozlišením 32 megapixelů.

Kromě toho by se dovnitř měla vejít baterie s kapacitou 9000 mAh či SSD disk s kapacitou 256 nebo 512 GB. Ohebný displej by mělo krýt ochranné sklo Gorilla Glass 6 (výrobce již na ohebném skle jistě pracuje :-)). Displej samotný by měl mít rozlišení 4K (designér není žádný troškař), o zabezpečení se stará čtečka sítnice. Vzhledem k tomu, jak daleko je v současné době vývoj ohebných zařízení, ještě nemusíte rozbíjet prasátko.Úvodní foto: SamsungKomentáře