Společnost Umax představuje tablety NextBook 7 a 8

Tablety |

Umax uvádí na český trh dva tablety se systémem Android od ýrobce NextBook. Oba modely jsou vybaveny dvoujádrovým procesorem. NextBook Premium 8SE přináší 8“ displej s vyšším rozlišením vhodným pro užívání multimediálního obsahu, menší 7“ model se naopak zaměřuje na začínající uživatele.

Společnost Umax představuje tablety NextBook 7 a 8Umax uvádí na český trh dva tablety se systémem Android od ýrobce NextBook. Oba modely jsou vybaveny dvoujádrovým procesorem. NextBook Premium 8SE přináší 8“ displej s vyšším rozlišením vhodným pro užívání multimediálního obsahu, menší 7“ model se naopak zaměřuje na začínající uživatele.

Tablet NextBook Premium 8SE přináší do nižší cenové kategorie nejen dvoujádrový procesor ale také 8“ displej s vyšším rozlišením 1024x768 px. Jako operační systém byl zvolen Android 4 ICS s českou lokalizací, takže tablet samozřejmě podporuje originální Google Play. Dostatečný výkon tabletu zajišťuje dvoujádrový procesor Amlogic taktovaný na 1,5 GHz kterému sekunduje 1 GB operační paměti DDR3. O grafické výpočty se pak stará akcelerátor Mali TM-400.

Pro aplikace a uživatelská data je k dispozici 8GB paměti, kterou můžete jednoduše rozšířit micro SDHC paměťovou kartou o kapacitě až 32 GB.

Kromě 8“ modelu míří na český trh také 7“ model NextBook Premium 7SE s nižším rozlišením displeje 800x480 pixelů. Stejně jako výše mířený tablet je vybaven dvoujádrovým procesorem, tentokráte Rockchipem taktovaným ovšem taktéž na 1,5 GHz. O grafické výpočty se shodně stará grafický akcelerátor Mali TM-400.

Konektivitu u obou výše uvedených modelů zajišťuje micro USB port, mini HDMI a pro klasická sluchátka je připraven 3,5 jack. K internetu se uživatel může připojit pomocí Wi-Fi. Oba uváděné modely jsou vybaveny integrovaným Bluetooth modulem, G-senzorem a webkamerou. Uživatel dostane spolu s tabletem, napájecím adaptérem a sluchátky také ochranný obal.

Doporučená koncová cena tabletu NextBook Premium 8SE činí 3 490 Kč s DPH, doporučená cena 7“ modelu NextBook Premium 7SE je pak stanovena na 2 890 Kč s DPH. Více informací o tabletech NextBook naleznete na www.umax.cz.Úvodní foto: UmaxKomentáře