Srdečné pozdravy z Ruska: Tablet Ritmix s procesorem Cortex A9

Tablety |

Už i Rusko vyrábí tablety a nutno říci, že docela zajímavé. Prvním tabletem s operačním systémem Android 4.1 je Ritmix RMD-1026. Jedná se o dvoujádrový tablet s procesorem Rockchip RK3066.

Srdečné pozdravy z Ruska: Tablet Ritmix s procesorem Cortex A9Už i Rusko vyrábí tablety a nutno říci, že docela zajímavé. Prvním tabletem s operačním systémem Android 4.1 je Ritmix RMD-1026. Jedná se o dvoujádrový tablet s procesorem Rockchip RK3066.

Na elektroniku z Ruska nejsme příliš zvyklí, a tak není divu, že v nás zprávy o chystaném tabletu vyvolávaly otazníky. Nicméně alespoň na papíře vypadá Ritmix jako slušný tablet. Dvoujádrový procesor Cortex A9 je taktován na 1,6 GHz, nabízí desetipalcový IPS displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů a 1 GB paměti RAM, Wi-Fi, připojení a přední kameru se základním rozlišením. Zadní kamera nabízí rozlišení 2 MP. Tablet podporuje také USB OTG, díky kterému je možné připojovat 3G modemy a podobně.

Ritmix je vybaven systémem Jelly Bean, porty HDMI a microSD a 8GB úložištěm. Prozatím má být Ritmix k dostání jen v Rusku a nevíme, zda se dostane také více na západ. Tablet stojí v přepočtu 4700 Kč.

 Úvodní foto: RitmixKomentáře