Tablet Aquaris M10 již k dostání. Má Linux v tabletu budoucnost?

Tablety |

Prorazit s novým tabletem je dnes skutečně obtížné. Za nitky tahá Apple, Samsung a hned po nich (překvapivě) Microsoft. Tam kde skončily projekty Sailfish a Firefox snad uspěje Ubuntu.

Tablet Aquaris M10 již k dostání. Má Linux v tabletu budoucnost?Prorazit s novým tabletem je dnes skutečně obtížné. Za nitky tahá Apple, Samsung a hned po nich (překvapivě) Microsoft. Tam kde skončily projekty Sailfish a Firefox snad uspěje Ubuntu.

Tablet Aquaris M10 je nyní možné předobjednat na stránkách společnosti Bq, která jej také vyrábí. Dlouho bylo ticho a o tabletu se nic moc nevědělo, specifikace byly oznámeny teprve minulý měsíc, ale cena byla držena v tajnosti. Nyní víme, že k dostání budou dvě varianty za 250 a 290 €.

Oba tablety budou mít displej o velikosti 10,1 palce, vybrat si budete moci v rozlišení – 1280 x 800 vs. Full HD. Uvnitř potepe procesor MediaTek, kterému budou pomáhat 2 GB operační paměti RAM. Data bude možné ukládat do 16 GB vnitřní paměti, kterou bude možné rozšířit o další GB díky microSD kartám. Výrobce začne tablety odesílat v polovině dubna, držme projektu palce.Úvodní foto: BqKomentáře