Tablet BQ Aquaris M10 s Ubuntu brzy k mání

Tablety |

Společnost Canonical se s námi podělila o detaily, které se týkají jejich tabletu BQ Aquaris M10. Údajně bude k dostání již velmi brzy.

Tablet BQ Aquaris M10 s Ubuntu brzy k máníSpolečnost Canonical se s námi podělila o detaily, které se týkají jejich tabletu BQ Aquaris M10. Údajně bude k dostání již velmi brzy.

Pokud jste byli na MWC v Barceloně, potom jste si tablet mohli osahat už tam. Prodávat se bude skrze BQ obchod. Můžete se přihlásit a jakmile bude tablet k dostání, obdržíte email. Jedná se o desetipalcový tablet s procesorem MediaTek MT8163M se čtyřmi jádry a taktem 1,5 GHz, 2 GB RAM a 16 GB místa pro ukládání dat. Nechybí ani microSD slot, přední reproduktory a zadní kamera s rozlišením 8 megapixelů.

Aquaris váží 470 gramů a na tloušťku má 8,2 mm. Je vybaven microHDMI portem, GPS a baterií s kapacitou 7280 mAh. V Evropě a USA se bude pridávat za zhruba 300 dolarů. Operačním systémem je Ubuntu mobile OS, ale bude možné využívat také aplikací X11, jako jsou Firefox nebo GIMP.Úvodní foto: CanonicalKomentáře