Tablet Nvidia Shield Tablet X1 testován, výsledky jsou ohromující

Tablety |

Nvidia plánuje oživit řadu svých herních tabletů a trochu se jim pošťourat v útrobách tak, aby zase držely krok s konkurencí a byly připraveny na všechny náročné herní novinky. Model X1 byl nedávno testován na GFXBench a výsledky nás velmi příjemně překvapily.

Tablet Nvidia Shield Tablet X1 testován, výsledky jsou ohromujícíNvidia plánuje oživit řadu svých herních tabletů a trochu se jim pošťourat v útrobách tak, aby zase držely krok s konkurencí a byly připraveny na všechny náročné herní novinky. Model X1 byl nedávno testován na GFXBench a výsledky nás velmi příjemně překvapily.

Tablet je totiž vybaven grafickým čipem, do kterého se povedlo nacpat 256 GPU jader, takže nárůst výkonu je oproti loňskému osmipalcovému tabletu dvounásobný. Rozlišení displeje zůstalo na hodnotě 1920 x 1080 pixelů, stejný zůstal i procesor Nvidia Tegra X1. Kapacita činí 32 GB, operační paměti jsou 3 GB. Přední kamera zde není vůbec / nebo nebyla její přítomnost v testech zaznamenána.

Můžeme jen doufat, že životnost baterie půjde ruku v ruce s velmi vysokým výkonem, jinak se z velmi dobrého herního tabletu stane maximálně herní konzola na doma. Cena by se měla pohybovat někde kolem 400 dolarů. Operační systém Android 6.0 Marshmallow je příjemné plus. USB C se pomalu dostává i do herních tabletů, takže by tento konektor neměl chybět ani zde. A ještě k výsledkům testování… Je to zřejmě vůbec poprvé, co nějaké herní zařízení dosáhlo 103 snímků za sekundu (FPS) v náročném testu T-Rex Offscreen 1080p…Úvodní foto: NvidiaKomentáře